Můj e-shop

JAK VYBRAT VHODNÝ TYP OUTDOOROVÝCH PONOŽEK CEP PRO SVOU OBUV

JAK VYBRAT VHODNÝ TYP OUTDOOROVÝCH PONOŽEK CEP PRO SVOU OBUV

Výběr správných ponožek hraje klíčovou roli při zajišťování pohodlí při nošení. Turistika bez správných turistických ponožek je jako opalování bez opalovacího krému – můžeš ji provozovat, ale ne dlouho. Aby se ti to nikdy nestalo, vyvinula značka CEP ideální ponožky pro různé typy turistických bot – a všechny v různých délkách. Outdoorové kompresní ponožky CEP vycházejí z oficiálních kategorií turistických bot od A do D. Najdi si ty správné outdoorové ponožky CEP pro své turistické boty a vydej se vstříc horskému dobrodružství.

 

Turistická obuv kategorie A-B

KOMPRESNÍ PODKOLENKY A PONOŽKY LIGHT MERINO

Outdoorové kompresní ponožky LIGHT MERINO byly vyvinuty speciálně pro lehkou turistickou obuv s pružnou podrážkou. Optimalizované odvětrávání v oblasti chodidlové části ponožky zlepšuje cirkulaci vzduchu v turistické obuvi. Vysoce kvalitní merino vlna zajišťuje optimální termoregulaci a odvod vlhkosti a udržuje nohy v příjemném chladu i v teplých dnech. Precizně umístěné zesílené zóny v chodidlové části nabízejí cílenou podporu a maximální pohodlí i na dlouhých túrách.

 

Turistická obuv kategorie B-C

KOMPRESNÍ PODKOLENKY A PONOŽKY MERINO

Od tvého místního kopce až po vícedenní treky – outdoorové kompresní ponožky MERINO byly vytvořeny speciálně pro střední až vyšší turistické boty s tužší podrážkou, aby ti poskytly to nejlepší pohodlí i při náročných túrách. Ponožky mají střední tloušťku pro ideální komfort a účinnou ochranu.

 

Turistická obuv kategorie C-D

KOMPRESNÍ PODKOLENKY A PONOŽKY MAX CUSHION

Outdoorové kompresní ponožky MAX CUSHION jsou skvělou volbou pro tvůj další náročný výstup. Nabízejí spolehlivou přilnavost s maximálním pohodlím a jsou nejvhodnější pro dodatečnou ochranu v turistických botách s tuhou podrážkou, protože nabízejí extra polstrování a oporu. Díky robustnímu materiálu se hodí také pro použití ve vyšších nadmořských výškách. Tyto ponožky jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů a zajišťují optimální termoregulaci a odvod vlhkosti, aby tvé nohy zůstaly v suchu a komfortu i v extrémních povětrnostních podmínkách.

 

OTÁZKY A ODPOVĚDI: TURISTICKÉ PONOŽKY S KOMPRESÍ

Jak pomáhá komprese předcházet tvorbě puchýřů?

Zejména dlouhé túry jsou skutečnou zatěžkávací zkouškou pro naše tělo a oblečení, protože trvalé tření v botě ve spojení s vlhkostí působí jako urychlovač vzniku puchýřů. Technologie medi compression zajišťuje, že outdoorové ponožky CEP padnou tvým nohám jako ulité. Večer, když túru končíš, ti sedí úplně stejně jako ráno, když jsi začínal. Vznik záhybů, které jsou hlavní příčinou podráždění pokožky, je díky této technologii prakticky vyloučen.

Proč bych měl při pěší turistice nosit kompresní ponožky místo běžných ponožek?

V porovnání s běžnými ponožkami poskytují při turistice kompresní ponožky mnohem větší komfort a ochranu. Vyvíjená komprese stimuluje průtok krve a udržuje tvé nohy lehké a svěží. Stabilizuje také tvoje klouby. Ale to není všechno. Inovativní komprese medi zlepšuje vnímání polohy těla, v tomto případě propriocepci v kotnících, a zvyšuje tak přesnost práce tvých nohou – což je zásadní zejména v náročném terénu.

Proč je dobré mít v turistických ponožkách merino vlnu?

Outdoorové kompresní ponožky CEP kombinují přirozené vlastnosti merino vlny pro termoregulaci a odvod vlhkosti s vysoce kvalitními syntetickými vlákny pro bezkonkurenční pohodlí při nošení. Udrží tvé nohy v teple, když je venku zima, a účinně odvádějí vlhkost, když se zpotíte, takže tvé nohy zůstanou vždy v příjemném tepelném komfortu a suchu. Další výhoda: Merino vlna neutralizuje pachy a je nenáročná na údržbu.

Jak vybrat správné outdoorové ponožky CEP pro své turistické boty?

Při výběru správných kompresních outdoorových ponožek CEP se řiď svými botami a úrovní své výkonnosti. Turistická obuv je k dispozici v řadě kategorií, které se liší v závislosti na použití a terénu. Turistické boty se dělí podle tuhosti podrážky, typu materiálu a funkčnosti obuvi do kategorií od "A", která nejnižší, až po "D", která je nejvyšší.

Jak zjistím správnou velikost outdoorových ponožek CEP?

Zajištění dobrého padnutí hraje klíčovou roli pro garanci pohodlí a prevenci vzniku puchýřů při pěší turistice. Kompresní ponožky by se neměly vybírat pouze podle velikosti bot. V případě podkolenek je důležité změřit také obvod lýtek, aby byla zajištěna příjemná komprese a optimální účinek produktu. Je nezbytné se ujistit, že ponožky mají přesné a pevné padnutí, ale zároveň netlačí. Ze stejného důvodu by neměly být příliš volné, aby nedocházelo k tvorbě záhybů. Pokud se rozhodneš koupit si nové outdoorové kompresní podkolenky nebo ponožky CEP online, použij vždy tabulku velikostí, abys zjistil správnou velikost.

 

Zdroj: cepsports.com

Kompletní nabídku prémiových produktů CEP pro outdoor a turistiku najdeš na www.cepsports.cz/na-tury-s-kompresi.