Můj e-shop

Jak správně navlékat kompresní podkolenky CEP

Jak správně navlékat kompresní podkolenky CEP

Kompresní podkolenky jsou bezesporu skvělá věc přinášející spoustu benefitů, řada lidí ale může po prvních zkušenostech s jejich používáním subjektivně vytknout produktu to, že se docela obtížně navléká i svléká. A že se u toho mnohdy celkem nadřou i zapotí, nehledě na čas strávený u takového zápolení.

Tím, že kompresky stahují nejvíce v oblasti kolem kotníků, dá obecně zdaleka největší „fušku“ je přetáhnout právě přes konec nártu a patu, pokud podkolenky navlékáte stejně jako normální ponožky.

Naštěstí však existuje poměrně jednoduchý postup, jak se podobnému zápasení vyhnout a jak podkolenky natáhnout snadně, rychle, elegantně a v podstatě bez jakékoliv extra námahy. A navíc naprosto šetrně vůči produktu, za což vám podkolenky – zejména pokud je používáte opravdu velmi často – určitě poděkují! Stačí se držet osvědčeného „triku“, který popisujeme po krocích níže. Pro větší názornost můžete mrknout také do fotogalerie se sekvencí očíslovaných fotek k jednotlivým krokům. Popřípadě na přiložené krátké instruktážní video. Přesvědčte se sami, že správné navlékání kompresek není rozhodně žádná věda!

Tip:

  1. Vložte do podkolenky ruku a uchopte prsty její patní část.
  2. Podkolenku přetáhněte naruby, přičemž prsty stále držíte patní část.
  3. Vsuňte do chodidlové části podkolenky chodidlo.
  4. Dbejte na to, abyste měli chodidlovou část správně nasazenou a aby patní část ponožky přesně překrývala patu.
  5. Uchopte podkolenky oběma rukama.
  6. Začněte podkolenky postupně přetahovat přes patu.
  7. Usaďte podkolenku pohodlně a přesně v celé chodidlové části (od špice až po patu).
  8. Podkolenku následně povytáhněte přes lýtko.
  9. Podkolenku rovnoměrně upravte a zajistěte její pohodlné a přesné padnutí přes lýtko. Dbejte na to, aby byla podkolenka hladká a aby na ní nebyly žádné záhyby. Neshrnujte její lem.