Můj e-shop

KOMPRESE CEP – KLÍČ K EFEKTIVNÍ REGENERACI

KOMPRESE CEP – KLÍČ K EFEKTIVNÍ REGENERACI

V dnešním sportu, a to nejen vrcholovém, hraje stále větší a významnější roli regenerační složka. Rychlou a účinnou obnovu sil a energie po náročných závodech a trénincích řeší nejen profíci, ale dnes už také spousta hobby sportovců. Všichni chtějí co nejrychleji odbourat únavu po výkonu a svalové námaze, aby byli brzy opět „ready“ na další výzvu.

Skvělým pomocníkem pro eliminaci povýkonového vyčerpání a pro efektivní dobíjení našeho energetického rezervoáru je také komprese, tj. zevní tlak aplikovaný cíleně na specifické části těla. Ve světě CEP tento tlak vyvíjejí sportovní kompresní produkty – typicky regenerační kompresní podkolenky a regenerační kompresní kalhoty, které jsou primárně určeny k použití po sportovních aktivitách. Jejich tlak přispívá k rychlejšímu vyplavování a odbourávání laktátu (kyseliny mléčné) ze svalů po intenzivní fyzické námaze. Komprese zrychluje klidový průtok krve a tzv. žilní návrat odkysličené krve zpět k srdci, kde se filtruje s kyslíkem a čerstvými živinami. To umožňuje rychlejší regeneraci a pomáhá obnově svalové tkáně a vláken a zlepšuje proces hojení v těle.

Nošení výkonnostních kompresních produktů (např. pro běh, turistiku nebo lyžování) působí příznivě na regeneraci svalů také během samotné sportovní aktivity, čímž dochází k oddálení svalové únavy. Komprese navíc stabilizuje lýtkový sval a výrazně redukuje svalové vibrace při došlapech, které bývají zdrojem mikroporanění (mikrotrhlin) ve svalových vláknech. 

Důležitým předpokladem správného fungování kompresních produktů je jejich specifický kompresní profil. Aby byla komprese účinná a tělo z ní získalo skutečný profit, musí být správně odstupňovaná (graduovaná – technologie medi compression), což znamená, že je nejsilnější v oblasti kotníku a směrem nahoru postupně ubývá. U regeneračních kompresních produktů CEP (a dále také „lifestylových“ podkolenek BUSINESS a ALLDAY MERINO) je křivka lineární, tj. tlak směrem nahoru klesá rovnoměrně – podobně jako u zdravotních kompresivních punčoch. Smysl je co nejefektivněji pomoci návratu žilní krve k srdci k dalšímu okysličení. Výkonnostní kompresní podkolenky CEP mají také nejvyšší míru stažení v oblasti těsně nad kotníkem. Křivka tlaku následně klesá po spodní úroveň lýtkového svalu, přes celou oblast lýtkového svalu už pak ale zůstává komprese konstantní (na úrovni 80 % tlaku v oblasti nad kotníkem) z důvodu spolehlivé a pevné fixace pro eliminaci svalových vibrací.

CEP_blog_Plzen_Recovery_06_24

Na výhody komprese CEP zejména v oblasti regenerace se u nás spoléhá celá řada špičkových profesionálních sportovců, pro které je rychlá a účinná regenerace mezi tréninkovými dávkami a po závodech a zápasech naprosto zásadní. Jmenovat můžeme dlouhodobou spolupráci s českou biatlonovou reprezentací, fotbalovými týmy SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň, hokejisty VHK ROBE Vsetín nebo házenkáři HC ROBE Zubří. Pro všechny zmíněné se stal CEP jakýmsi partnerem pro regeneraci a jeho produkty ze segmentu RECOVERY jsou velmi žádané a využívané. Vrcholoví sportovci také často cestují a i zde CEP pomáhá. Regenerační kompresky jsou při dlouhých cestách oblíbeným společníkem, který bojuje efektivně proti tvorbě otoků vlivem nečinnosti lýtkové žilně-svalové pumpy během sezení a proti pocitu těžkých a unavených nohou. Podkolenky jsou navíc výbornou prevencí před vznikem krevních sraženin a snižují riziko nebezpečné cestovní trombózy.

VSAĎ NA KOMPRESI CEP A REGENERUJ JAKO PROFESIONÁL!

.
.
.
.