Můj e-shop

O kompresi

O kompresi

Komprese je tlak vyvíjený sportovním oblečením na specifické části těla. Podporuje cirkulaci krve a stabilizuje svaly a klouby. Aby byla účinná, musí být správně odstupňovaná, což znamená, že je nejsilnější v oblasti kotníku a směrem nahoru postupně ubývá. Toto je důležité pro to, aby se maximálně podpořil tzv. žilní návrat, a aby tím pádem tvoje tělo získalo z komprese skutečný přínos. Pokud není kompresní profil odstupňovaný, může mít komprese na tělo dokonce škodlivé účinky, protože snadno dojde k přiškrcení určité oblasti, na níž je produkt aplikován.

Komprese posiluje přirozený proces odplavování kyseliny mléčné ze svalů. Pomáhá vytlačit odkysličenou krev zpět k srdci, kde se filtruje s čerstvými živinami. To umožňuje rychlejší regeneraci a pomáhá obnově svalové tkáně a vláken i po intenzivním tréninku, tedy v klidu. Zároveň působí nošení kompresních produktů na regeneraci svalů také během vlastní aktivity, čímž je oddalován nástup svalové únavy.

Komprese obecně zlepšuje přísun čerstvého kyslíku a živin do svalů. Díky tomu cítíš, že tvé nohy jsou lehčí a méně unavené. Podpora přísunu kyslíku a živin může tělu prospívat během aktivity, stání, a dokonce i sezení.

Představte si svůj žilní systém jako soustavu ventilů (chlopní), které se otevírají a zavírají podle toho, jak pumpuje srdce. Při nošení správné odstupňované komprese (technologie medi compression) je na tvé žíly a tepny vyvíjen vnější tlak, který udržuje ventily v dokonalé funkčnosti, čímž je zajištěn efektivnější pohyb krve v těle. Zlepšený krevní oběh snižuje otoky, pomáhá předcházet vzniku krevních sraženin a zlepšuje proces hojení v těle.

 

NA MEDICÍNSKÉ BÁZI

Vědecké zaměření značky CEP je založeno na úzké spolupráci s širokou sítí lékařů a fyzioterapeutů. Spolupracujeme také s různými německými univerzitami, které již provedly řadu studií přispívajících ke zlepšování našich produktů.

PROVĚŘENO SPORTOVCI

Pracujeme se špičkovými týmy a sportovci z celého světa, kteří se spoléhají na naše produkty při vrcholných sportovních podnicích a předávají nám pravidelně zpětnou vazbu a tipy k tomu, jaká další vylepšení bychom mohli u našich produktů realizovat.

VYROBENO V MEDI

CEP je sportovní značka společnosti medi – jednoho z vůdčích světových hráčů na trhu se zdravotnickými kompresními produkty. Přes 65 let zkušeností a výroby v Německu garantuje prvotřídní kvalitu.

Hlavní benefity CEP

 

Více energie a větší
vytrvalost

Zvýšená cirkulace krve zlepšuje přísun kyslíku a živin do svalů.

Stabilizace svalů
a kloubů

Vyšší pocit jistoty při každém pohybu díky zlepšené propriocepci.

Rychlejší
regenerace

Zrychlené odbourání metabolických odpadních látek zajistí rychlejší zotavení po sportovní aktivitě.

Perfektní
padnutí

Dokonale anatomicky tvarovaná chodidlová část, která padne jako druhá kůže, zabraňuje tvorbě puchýřů a nepříjemných otlaků.

Prevence
proti zraněním

Díky správně dávkovanému tlaku aplikovanému na zatěžované části těla dochází ke snížení rizika vzniku zranění.

Technologie CEP

MEDI COMPRESSION

Technologie medi compression zajišťuje ultra přesné dávkování komprese, která je prostřednictvím kompresního vlákna integrována přímo do každého jednotlivého očka pleteniny – k poskytnutí cíleného kompresního účinku tam, kde je to zapotřebí.

TIGHTFIT TECHNOLOGY

Technologie TIGHTFIT v bielastické textilii dodává účinnou kompresi. V kombinaci s plochými švy zaručuje bezkonkurenční komfort při nošení.

Klima technologie CEP

BEST CLIMA

Vyvážená směs materiálů do tepla i do chladu, která se dokonale přizpůsobí tvé jedinečné sportovní výzvě. Použití hydrofilních materiálů zajišťuje rychlé odvádění vlhkosti a bezkonkurenční pohodlí při nošení. Díky integrované syntetické přízi z nekonečně dlouhých vláken je pletenina extrémně odolná.

COOL CLIMA

Produkty ULTRALIGHT od CEPu jsou vyrobeny z tenké pleteniny s vynikajícím odvodem vlhkosti, takže tvoje nohy zůstanou v suchu. Tenké polstrování chodidlové části ponožek a podkolenek zajišťuje maximální pohodlí a přímý kontakt v těsně padnoucích běžeckých botách.

WARM CLIMA

V produktech MERINO od CEPu se kombinují uživatelsky komfortní vlastnosti merino vlny s účinností vysoce kvalitních polyamidových vláken. Optimální termoregulace, vynikající odvod vlhkosti a vysoká odolnost jsou klíčovými vlastnostmi této směsi vláken.

THERMAL CLIMA

Technologie Thermal Clima je navržena tak, aby tě udržovala v teple i při teplotách pod bodem mrazu. Tento efekt pochází z plyšového vnitřku našich vysoce kvalitních produktů vytvářejícího vrstvy vzduchu mezi vlákny, které ukládají teplo. High-tech příze má navíc vynikající vlastnosti odvodu vlhkosti.

Inteligetní technologie cep

SMART CARBON

Příze s obsahem karbonu dodává extrémní odolnost a pevnost při zachování vysoké elasticity. Velmi lehká karbonová vlákna navíc vytvářejí na pokožce chladící efekt.

SMART INFRARED

Vlákna s bioaktivními minerály odrážejí infračervené záření těla a podporují díky zlepšené mikrocirkulaci přirozené regenerační procesy.

SMART WINGTECH STRIPES

Precizně umístěné aktivační body na zádech poskytují senzomotorickou stimulaci a povzbuzují tě k tomu, abys udržoval správné držení těla. Nošením trička se procvičují svaly tak, aby se zlepšovalo držení těla permanentně.

SMART SILICONE

Speciální silikonové výstelky poskytují úlevu cíleným oblastem prostřednictvím masáže hluboké tkáně. Dynamicky se přizpůsobují sekvenci tvých pohybů a jsou optimalizovány pro vysoký stupeň pohybové aktivity.

SMART GRIP

Vysoce ohebné a ultratenké protiskluzové nopky v oblasti spodní strany chodidla zajistí dokonalou přilnavost ve sportovní obuvi pro precizní přenos síly.

SMART STRETCH

Směs polyamidu a spandexu zajišťuje perfektní padnutí a maximální volnost pohybu. Přiléhavý materiál je zárukou dokonalého komfortu při nošení.

SMART REFLECTIVE

Integrované reflexní body nebo prvky z inovativního reflexního vlákna odrážejí dopadající světlo a zvyšují viditelnost a bezpečnost při běhu za šera a ve tmě.

SMART COOLING

Speciální úprava pro účinný odvod vlhkosti od těla a její transport do textilie, kde se odpařuje a zároveň při tom dochází k ochlazování pokožky.