Můj e-shop

Zimní běžecká mikina | recenze www.svetbehu.cz

Zimní běžecká mikina CEP do těch největších mrazů

Zaujalo mě

  • Vysoká hřejivost
  • Dlouhé rukávy s otvorem pro palec
  • Reflexní prvky
  • Střídmé barvy

Shrnutí recenze

Do standardní nabídky německé značky CEP už několik let kromě kompresního ponožkového zboží patří i sportovní oblečení a doplňky. Tentokrát jsem měl možnost vyzkoušet zimní mikinu. A přívlastek zimní je opravdu namístě. Mikina je tvořena poměrně silnou zateplenou vrstvou s vnitřním chlupem. Nabízí se tedy několik možností využití. U samotného běhu bych mikinu doporučil do opravdu nízkých teplot pro lidi, kteří neradi nosí bundy. Mikina je pěkně výhřevná a zároveň skvěle prodyšná. Dobře ale může sloužit jako střední vrstva pod bundu na turistiku a díky střídmým barvám se nebojím mikinu obléct ani do města. V tomto neutrálním designu je navíc schováno několik reflexních prvků, které zvyšují bezpečnost.

Hlavní část recenze

Izolace

Sníh se pomalu začíná držet i v údolích a nastává ten pravý čas na to obléci zimní mikinu CEP. Jde o velmi hřejivý kousek s technologií THERMAL CLIMA, takže vám v těchto mrazech přes ni stačí převléci jen lehký neprofuk. Při bližším pohledu je zřejmé, že mikinu tvoří dvě vrstvy. Vrchní viditelná, která je vyrobena z velmi pružného materiálu, drží tvar mikiny a perfektně dýchá. A následně spodní vrstva, kterou lze vidět při otočení mikiny naruby. Spodní vrstvu tvoří fleece, který obstarává izolaci a náš tepelný komfort. Velkou zajímavostí a pro mě příjemnou vychytávkou je to, že je tato izolace rozdělena do malých čtverečků. Toto členění je efektivní jednak v prodyšnosti, kdy malými spárami mezi čtverečky mohou snadněji unikat páry, ale také pro pružnost mikiny a její optimální přizpůsobení tvaru trupu.

Střih

Střih je pro výrobce poměrně ošemetné téma. Ne všichni, kteří mají stejnou velikost, mají i stejnou postavu. Mikina CEP je rovného střihu (ani slim, ani volný). Nicméně přiznávám, že běžci mají obecně asi užší ramena a hrudník než například běžci na lyžích, triatleti atd. Každopádně tento střih je velmi pohodlný. Navíc lze pod mikinu obléci silnější vrstvu, aniž by vás někde něco tlačilo nebo tahalo. A taky se nemusíte bát holdovat vánočnímu cukroví.
Pro ty, kteří váhají s velikostí: já měřím 179 cm, vážím 67 až 70 kg a u velikosti S mám ještě lehkou rezervu.

Rukávy a límec

Tyto oblasti, ač se zdají jako drobnosti, jsou pro běžce často zcela zásadní. Zimní mikina CEP disponuje perfektně dlouhými rukávy s těsnějším zakončením. Takže vás ani při velkém rozsahu rukou při běžeckém pohybu nebude otravovat vyhrnování rukávů. Těsnější zakončení zajistí výborné přilnutí k předloktí, a nebude vám tak tudy vnikat pod mikinu chlad. Rukávy jsou navíc zakončeny otvorem pro palec, který je jednak pohodlný a stylový, a navíc opět zamezuje vnikání chladu. Límec u této mikiny má pevnou konstrukci, takže i při rozepnutí přibližně 15cm zipu si drží svůj tvar a nevlaje. Navíc není extra vysoký, a při běhu vás tedy nebude dřít na bradě.

Reflexní prvky

Zimní mikina CEP je takzvaně SMART REFLECTIVE. Tato technologie spočívá v integrovaných páscích strategicky umístěných po celé ploše tak, aby vás bylo vidět ze všech úhlů. Tyto reflexní proužky jsou laděny do barvy mikiny, takže je na první pohled nezaregistrujete. Konkrétně se jedná o reflexní logo v levé části hrudníku, dále potom dva zhruba 10cm proužky kolem hrudní páteře, dva 10cm proužky v přední části trupu zhruba uprostřed a nenápadné logo na zádech u spodního lemu. Obzvláště v zimě, kdy běžci často trénují za tmy, jsou tyto reflexní prvky zásadní a žádoucí. Ideální je viditelnost podpořit čelovkou a zadní červenou blikačkou.

Osobní zkušenost

Zimní mikina CEP je výborná především díky své perfektní izolaci a širokému spektru využití. Mikinu se nebojím obléci na běh v minusových teplotách nebo třeba na turistiku. Navíc mě velmi baví povedený design, který se hodí i k běžnému oblečení do města.

Zdroj: www.svetbehu.cz