Můj e-shop

Outdoorové podkolenky light merino | recenze www.svetoutdooru.cz

Outdoorové kompresní podkolenky CEP LIGHT MERINO
– s kompresí dojdeš nejdál

Zaujalo mě

  • Kvalita zpracování
  • Příjemná komprese
  • Kombinace materiálů
  • MADE IN GERMANY

Shrnutí recenze

Outdoorové kompresní podkolenky CEP LIGHT MERINO kombinují jak syntetické (polyamid a spandex), tak přírodní materiály (merino vlna). Mají ploché švy, zesílené polstrované části a dokonale padnoucí tvar. Díky těmto vlastnostem během testování zajišťovaly dostatečnou kompresi a ulevovaly mým nohám. Co by všechno tedy měly zvládnout kompresní podkolenky do přírody? A k čemu jsou vlastně dobré?

Podrobný popis

Charakteristika

Kompresní podkolenky CEP Light Merino jsou určené pro pěší turistiku a horolezectví. Jsou dostupné v dámské i pánské variantě a v několika barevných kombinacích. Jejich kvalitní provedení zajišťuje oporu a úlevu pro svaly a klouby jak během výkonu, tak po něm a během odpočinku. A to včetně cesty z akce autem nebo jiným dopravním prostředkem.

Materiál

Kombinace merino vlny a polyamidu zajišťuje komfort. Dostatečnou kompresi vlákno spandex. A všechny složky dohromady i vynikající odolnost.

Balení

Balení je doslova luxusní. Podkolenky jsou umístěny a přeloženy v tuhé krabičce, která se dá opakovaně otevřít. Na obale najdete důležité informace ohledně výběru správné velikosti a postupu, jak produkt navlékat. Samozřejmostí je i návod v češtině.

Jak vybrat velikost

Já si vybral správnou velikost na internetu, a to velmi jednoduše. Stačí mrknout do tabulky a změřit si obvod lýtka. A máte jasno. Při výběru v kamenném obchodě stačí kouknout do tabulky na obale a požádat obsluhu o změření.

Pohodlí

Na tom, aby se vaše nohy cítily jako v bavlnce, má zásluhu hned několik věcí. Kompresní podkolenky CEP LIGHT MERINO jsou příjemné na nošení a docela snadno se navlékají. Šev přes prsty nikde netlačí, v botě o něm nevíte. Horní lem příliš nestahuje, ale zároveň nedovolí, aby vám podkolenky sklouzávaly. Zesílené polstrované části v oblasti prstů chodidla a paty chrání nohy proti otlakům a tvorbě puchýřů. Jsou viditelně odlišeny černou barvou.

Komprese

Exponovaná místa jsou zesílena polstrovanými zónami. Horní lem je dostatečně široký a příjemně pružný, takže jsem o něm celý den při túře nevěděl. Navíc zamezuje sjíždění podkolenek tak, že například ani během celodenního šlapání jsem si je ani jednou nemusel natahovat zpět. Komprese je citelná, ale ne nepříjemná. Dodává pocit jistoty a chuť šlapat dál. Pomáhala i mi při dlouhých sestupech, kdy citelně zabraňovala otřesům lýtkového svalu. Výrobcem použitá technologie se nazývá MEDI COMPRESSION a zajišťuje ultra přesné dávkování komprese, která je prostřednictvím kompresního vlákna integrována přímo do každého jednotlivého očka pleteniny – k poskytnutí cíleného kompresního účinku tam, kde je to zapotřebí.

Na vlně vlny

Zásluhou merino vlny podkolenky zajišťují správnou termoregulaci. V chladnějším počasí zahřejí, a v horkém zase oceníte jejich schopnost odvádět vlhkost od těla. Navíc mají antibakteriální vlastnosti. Každá podkolenka je speciálně anatomicky tvarovaná pro pravou a levou nohu, takže dobře padne. Jak si podkolenky navléknout na správnou nohu poznáte pomocí písmenek L a R na vnějším nártu.

Testování

Outdoorové podkolenky merino jsem nosil na jednodenní výšlapy, ale i na vícedenní túry na Vysočině a hlavně doma v Krkonoších. Zažily pohorky i lehké boty Altra Olympus. Celodenní nošení nebyl problém. Na spaní jsem však tyto kompresní podkolenky sundával. Mohu potvrdit, že díky merino vlně odolávají zápachu i po opakovaném nošení, což mohou ocenit kamarádi ve stanu nebo spolunocležníci na matratzlageru. Čeká je opět letní sezóna horského vůdce na ledovcích a rakouských vrcholech včetně toho nejvyššího – Grossglockneru.

Zdroj: www.svetoutdooru.cz