Můj e-shop

BĚŽECKÁ KOLEKCE CEP ULTRALIGHT – KOMFORTNÍ ZÁŽITEK V SEBEVĚTŠÍM HORKU

BĚŽECKÁ KOLEKCE CEP ULTRALIGHT – KOMFORTNÍ ZÁŽITEK V SEBEVĚTŠÍM HORKU

SHRNUTÍ RECENZE

Tak se mi zase pod ruce dostal německý CEP. A nyní šlo o opravdu Ultralight zážitek. Jak z přívlastku produktů vyplývá, jedná se o ultralehké oblečení, které využijete převážně v horkých letních měsících. Tehdy naplno oceníte vlastnosti této kolekce. Pojďme se na ni podívat podrobněji.

HLAVNÍ ČÁST RECENZE

BĚŽECKÉ TRIČKO ULTRALIGHT S KRÁTKÝM RUKÁVEM

A rovnou se vrhneme na kus oblečení, který se v létě řeší docela dost. A tím je triko. Jak jsem psal již výše, jedná se o ultralight zážitek. Ani nevíte, že ho máte na sobě, a v některých barevných provedeních to nemusí občas vědět ani ostatní. Takže pro stydlíny bílou nedoporučuji (anebo si oblečte ještě něco dalšího pod triko). Ale dost žertů, triko je vážně příjemné na nošení. Nikde neškrtí a skvěle sedne. Jako u většiny oblečení od CEPu doporučuji volit o číslo menší velikost, než jste zvyklí, abyste z trika neměli noční košili. Mimo samotný materiál podporuje odvětrávání ještě zónová perforace, která je umístěna převážně na zádech a dále od ramen postupuje pod paže až dolů. Zepředu i zezadu je triko opatřeno reflexními prvky, takže běh za šera není problém. Největší využitelnost trika bude v letních měsících nebo jako první spodní vrstva v zimě. Třeba pod klasické běžecké tričko CEP s dlouhým rukávem. Když je mikina moc a samotné triko málo. Odzkoušeno na závodech!

BĚŽECKÉ ŠORTKY ULTRALIGHT

Šortky jsou jako tričko dobře padnoucí a člověk o nich prakticky neví. Díky plochým švům máte pocit pohodlí i při delším nošení. V šortkách je integrovaná technologie TightFit, která zajišťuje kompresi v oblasti stehen. Guma u pasu příjemně stáhne, pokud to však nebude stačit, je pas opatřen i stahovacími tkaničkami. Zezadu na levé straně je malá kapsička na zip. Což oceňuji, protože nemusím řešit, jestli mi z ní něco nevypadne. Je dost velká, aby se tam vlezl malý svazek klíčů nebo gel, ale telefon tam nedáte. S tím, kde je kapsa umístěna, bych to ani nedoporučoval. Samozřejmostí jsou reflexní prvky ve formě loga CEP z přední i zadní strany. Ale to nejzajímavější jsou nohavičky. Úprava Hydrocool absorbuje vlhkost z těla a přenáší ji na povrch tkaniny, takže nemáte pocit, že byste se tolik potili. Navíc vytváří chladivý efekt.

PODKOLENKY ULTRALIGHT

Plynule se dostáváme k lýtkám. Všeobecně běžecké podkolenky nevnímám jako nutnost, ale jako užitečný nástroj na těžkých trénincích, závodech nebo při regeneraci. Ačkoliv design je něco, co bych u podkolenek řešil nejméně, musím uznat, že se mi vážně líbí. Jediné, co trochu zamrzí zrovna na bílé variantě, je zanikající logo. Ale pojďme už k tomu, na čem opravdu záleží, a to je funkčnost. Chodidlová část je anatomicky tvarovaná pro obě chodidla a označena značkami L a R. Jako u ostatních podkolenek od CEPu začíná mírná komprese již u prstů, kdy potěší další kompresní pruh vedený přes podélnou klenbu chodidla. Při větších vzdálenostech vážně podpoří. Ovšem hlavní komprese přichází u kotníku, kdy se směrem nahoru k lýtku postupně uvolňuje. Což pomáhá k lepšímu proudění krve a prokrvení. V oblasti prstů a paty s achilovkou je použito více materiálu. Zčásti kvůli ochraně a zčásti proto, že se jedná o dost namáhaná místa a s dírami na ponožkách běhat nechcete. Bavíme se o kolekci Ultralight, takže jde o lehkou a vysoce prodyšnou pleteninu, která je doplněna o karbonová vlákna. Ta dodávají potřebnou pevnost, odolnost i chladící efekt.

BĚŽECKÁ KŠILTOVKA

Recenzi završíme pokrývkou hlavy. Kšiltovka neprošla žádnou změnou, co speciálního taky stále vymýšlet na kšiltovce… Vyrábí se v jedné velikosti, která mé hlavě bohužel tolik nesedí, ale většinová populace bude spokojená! Kšiltovka je z prodyšné textilie a po bocích jsou pruhy se síťovinou, které pomáhají s prodyšností a termoregulací. Výhodou je skládací kšilt, který si můžete upravit přímo na hlavě, aniž byste ho museli lámat nebo zničit. To také slouží k lepší skladnosti kšiltovky, když ji zrovna nemáte na hlavě. Jednoduše kšilt složíte a zbytek čepice do něj vložíte. Celá čepice se potom vejde do dlaně, takže ani v batohu nebo běžecké vestě nezabere moc místa. Čelo je doplněno o reflexní logo CEP.

OSOBNÍ ZKUŠENOST

„Z celého mého povídání je jasné, že kolekce Ultralight je velice lehká a prodyšná. Dokáže „udýchat“ i svižné tempo nebo horský běh, takže jsem zatím nikdy nepřiběhl, jako bych zrovna vylezl ze sprchy. Nejvíce mě překvapily šortky. U jiných jsem zvyklý na počáteční pocit horka, kdy se až po pár kilometrech vytvoří u nohavic určité mikroklima a přepadá mě pocit, že mi potečou potoky potu až ke kotníkům. Zde šortky odvětrávají od prvního kroku. Na dlouhých nebo těžkých bězích se tak cítím dobře. Proto bych je doporučil převážně do letních měsíců anebo všem, kteří řeší každý gram. Když přidáte nějaký z těchto kousků do svého běžeckého šatníku, získáte tak větší pohodlí a komfort!“

Zdroj: www.svetbehu.cz