Můj e-shop

BĚŽECKÉ ŠORTKY CEP 2 V 1 – KOMFORTNÍ, LEHKÉ A PRODYŠNÉ

BĚŽECKÉ ŠORTKY CEP 2 V 1 – KOMFORTNÍ, LEHKÉ A PRODYŠNÉ

Zaujalo mě

  • nízká hmotnost šortek
  • výrazná prodyšnost materiálu
  • praktická boční stehenní kapsa

Shrnutí recenze

Jaro už je tady, než se nadějeme, bude léto, a tak přichází nová kolekce běžeckých šortek od CEPu. Označení 2 v 1 dává najevo, že jsou šortky složeny ze dvou částí – vnitřní přiléhavé části s lehkou kompresí a vnější volné části.

Hlavní část recenze

Jak jsem již zmínil výše, šortky se skládají ze dvou částí. Přiléhavá část je z mírně kompresního materiálu, který je příjemný na nošení. Na pravé nohavici najdeme velkou kapsu, kterou lze využít na telefon. Kapsa je pevná, avšak ze strečového materiálu, takže se do ní vejde i větší zařízení. Při pohybu není telefon tak moc cítit a nemá tendenci vypadávat. Stejně tak je kapsa vhodná na klíče, gely nebo energetické tyčinky. Pevný materiál zajistí, aby v ní nic „necestovalo“. Na klíče je primárně určena zadní prostorná kapsa na zip s gumičkou uvnitř. V pase lze šortky ještě stáhnout praktickým šněrovadlem. Vnější část je z přední a zadní strany opatřena reflexními prvky, a zaručuje tak viditelnost za šera i za tmy. Použitý materiál je lehký a prodyšný. Jednoduchý nadčasový design je líbivý a vhodný pro každého.

Další informace

Osobní zkušenost testera

„Vzhledem k tomu, že jde o verzi 2 v 1, jsem očekával trochu diskomfortu ve formě vyšší hmotnosti. Byl jsem však příjemně překvapen. Testované šortky ve velikosti M mají zhruba 180 g. Šortky jiných značek, které mám v šatníku, mají okolo 200 g. Nejde o žádný markantní rozdíl, ale CEPy zkrátka působí lehce. Další výhodou verze 2 v 1 je možnost využití i při chladnějších ránech. Ten kousek látky navíc zajistí větší komfort při prvních kilometrech ranního běhu a prodyšnost materiálů se prokáže, jakmile sluníčko začne více hřát. Pokud musíte mít při běhu všechno tiptop, doporučuji klíče opravdu uvazovat na gumičku v zadní kapse nebo je dávat do boční stehenní kapsy. Zadní kapsa je dost prostorná a stávalo se mi, že klíče spadly do rohu pravé či levé strany, a pak jsem na to celý běh myslel. A jestli jste zvyklí u tohoto typu šortek běhat bez spodního prádla, doporučím mazat stehna nebo si spodní prádlo raději obléct. Stehna vám poděkují. Při vyladění pár drobností jako do které kapsy co dát jsou šortky CEP 2 v 1 skvělý kousek na jarní a letní běhy na silnici i na trailu.“

Zdroj: www.svetbehu.cz