Můj e-shop

Běžecké kompresní podkolenky CEP 4.0 – kompresky pro výkon i regeneraci

Běžecké kompresní podkolenky CEP 4.0 – kompresky pro výkon i regeneraci

Zaujalo mě

  • medi compression
  • podpora klenby
  • snadné oblékání

Shrnutí recenze

Německá značka CEP se za řadu let působení na trhu s kompresním oblečením a převážně tedy ponožkami, podkolenkami a návleky dostala do povědomí všech. Jejich produkty využívá celá řada profesionálních sportovců, ale i hobíků. Měl jsem možnost otestovat verzi 4.0 běžeckých podkolenek, která už na první pohled vypadá jinak než běžné kompresky z obchodu. Díky technologii medi compression a jejímu postupnému dávkování komprese můžete podkolenky využít nejen při těžkém tréninku, ale i při následné regeneraci.

Hlavní část recenze

Materiál

Oproti předchozí verzi se použití polyamidu a spandexu mírně změnilo na 83 % pro polyamid a 17 % pro spandex. Celkově materiál působí velice příjemně, ať už si podkolenky oblékáte, nebo je máte přímo na nohou. Překvapilo mě, jak rychle si na ně člověk zvykne. Protože lýtka mám celkem úzká, volil jsem velikost III, abych zajistil, že bude opravdu docházet ke kýžené kompresi. Přesto mám pocit, jako bych na nohou prakticky nic neměl. Nechápejte to špatně, komprese působí, tlak je však příjemný – na rozdíl od jiných kompresek, které jsem zkoušel, kde lýtka chtěla odkráčet co nejdál od obléknutých kompresek. Za velké plus považuji i vrchní lem, díky kterému kompresky drží na svém místě i při dlouhém nebo rychlejším běhu.

MEDI COMPRESSION

Pro optimální kompresi, lepší prokrvení a odplavení odpadních látek je opět použita patentovaná technologie medi compression, která je výrobcem – společností medi – vyvíjena a používána už řadu let. Primární výhoda této technologie je odstupňování komprese, která je největší v kotníkové části a postupně nahoru se zmenšuje. Tady je oproti modelu 3.0 rozdíl. Technologie funguje stále stejně, ale u předchozího modelu jsem měl pocit, že komprese u kotníku je výrazně vyšší, což mi úplně nevyhovovalo. Ne tak, že bych měl potřebu podkolenky sundat, ale u modelu 4.0 je pocit zkrátka příjemnější. V lýtkové části už takové rozdíly nejsou, ačkoliv je hned na první pohled vidět, že jsou pletené jinak.

CHODIDLOVÁ ČÁST

Pro mě osobně byla chodidlová část největším překvapením. Často se člověk setká s kompreskami, které hlásají podporu chodidla, ale realita je jiná. CEP zohledňuje anatomický tvar chodidel, proto je každá kompreska označena písmeny L nebo R. Oblast prstů je zesílena. Kompresní zóna přes nárt stabilizuje chodidlovou klenbu, což zvládá opravdu na výbornou! To oceníte hlavně při delším výběhu nebo všeobecně těžkém tréninku, kdy nejste schopni držet dokonalou techniku a posturu. Patní část je opět zesílená, stejně tak i oblast v okolí achilovky.

DESIGN

S radostí mohu říct, že design podkolenek se povedl, zvlášť u mnou testované verze! Je jednoduchý, s logem CEP na vnější straně i pruhem, který jasně odděluje chodidlovou část od lýtkové. Barevná kombinace petrol/dark red je decentní a neurazí, naopak jsem si občas všiml, že kolemjdoucím přijde zajímavá. Dále jsou v nabídce barvy ocean/petrol, black, white a pink/black. Dámy se navíc mohou těšit na kombinaci rose/dark red.

OSOBNÍ ZKUŠENOST

Musím se přiznat, že již nějakou dobu jsem kompresky všeobecně u běhu moc nevyužíval. Nějak jsem si zvykl zvládat tréninky i bez nich, a tudíž jsem neměl potřebu je oblékat, maximálně na nějakém těžším závodě. Ale co si budeme povídat, kvalitní kompresky svou práci odvedou dobře. A běžecké podkolenky 4.0 od CEPu kvalitní jsou! Dostanete od nich přesně to, co očekáváte. Podpoří chodidlo a zpevní lýtka, kdy nebude docházet k tak velkým svalovým otřesům jako obvykle. Díky kompresi nebudete cítit tak velkou únavu a odpadní látky se budou rychleji odplavovat pryč. Zesílená pletenina v oblasti chodidel zabrání snadnému ošoupání, takže vám vydrží dlouhou dobu, jen tedy kousavé koberce jim moc nesvědčí. Výrobce uvádí, abyste podkolenky vyprali po každém použití a nesušili je na topení, hrozila by ztráta vlastností, kvůli kterým si kompresky pořizujete. Na závěr bych chtěl uvést pár příkladů, kdy podle mě nejlépe využijete vlastností těchto kompresek. Různé druhy tempovějších tréninků, objemový trénink nebo trénink v horách, kde bude lepší mít tuto podporu. Nezapomínejme ani na regeneraci. I zde tyto podkolenky hrají svou úlohu. Není nutné je na sobě mít při každém běhu, ale doma po protažení a vychladnutí je obléknout na pár hodin pomůže při regeneraci po náročném běhu.

Zdroj: www.svetbehu.cz